Pierwsze spotkanie z biologią już za nami

Wszyscy wiedzą, że pierwsze wrażenie jest ważne (najważniejsze). Dotyczy to również wrażenia, jakie na uczniu wywrze pierwsze spotkanie z danym przedmiotem. Jeżeli lekcja będzie nietypowa, ciekawa, może dodatkowo zainteresować. W minionym tygodniu każdy z uczniów klas piątych miał możliwość zainteresowania się nowym przedmiotem – biologią.
Podczas lekcji każdy wyczytany uczeń podchodził do stolików, na których leżały różne pomoce, okazy biologiczne. Należało jeszcze raz się przedstawić, wybrać sobie jeden okaz i powiedzieć o nim kilka słów, jeżeli coś ciekawego o nim wiedział. Można było też wybrać coś, co go zainteresowało, ale nie miał pojęcia, co to jest. Wtedy nauczyciel odpowiadał na pytanie ucznia. Można też było krótko opowiedzieć o swoich zainteresowania biologią.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wylinki ptasznika i węża, najeżka oraz duży model zęba ludzkiego.