Powiatowy Konkurs Poprawnego Słowa

„Bo jak na przykład można odmówić sobie bursztynowej biżuterii, skórzanej torebki z frędzlami i ażurową zapinką lub wełnianej chustki w szkocką kratę?” Z tego typu oraz podobnymi trudnościami ortograficznymi zmierzyli się dzisiaj najlepsi uczniowie klas 6-8 naszego powiatu w Powiatowym Konkursie Poprawnego Słowa pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Imielin. Dyktando naszpikowane ortograficznymi pułapkami okazało się nie lada wyzwaniem, gdyż wymagało od uczestników dokładnej znajomości zasad rodzimej ortografii. Po długim boju, na finiszu najlepsza okazała się Zuzanna Piętka ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach ( Świerczyniec), drugie miejsce zajął Robert Borkowy z Chełmu Śląskiego, a trzecie Hanna Lampert z SP2 Imielin. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy, głośnik, zegarek oraz słuchawki. Gratulujemy!!!