Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

21 marca 2024 roku odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Jego głównym organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań oraz umożliwiają sprawdzenie swoich umiejętności. Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych i przyznawane są następujące rodzaje nagród: a) nagrody dla laureatów konkursu, b) nagrody za bardzo dobry wynik, c) nagrody za wyróżnienie. W tegorocznej edycji wzięło udział 58 uczniów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że w tym prestiżowym konkursie Filip Pioskowik uzyskał wynik bardzo dobry, a uczniowie: Paulina Ferens, Karolina Dubiel, Maja Krupa, Borys Skowron, Karol Wieczorek, Wojciech Żogała otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy zdolności matematycznych oraz ciężkiej pracy!