„Podróże z klasą” – Jurapark w Krasiejowie i zamek w Mosznej

Klasy 3 wybrały się na wyjątkową wycieczką do zamku w Mosznej i Juraparku w Krasiejowie – realizując program „Podróże z klasą”. Była to okazja do poznania historii i rozwijania wyobraźni. Po przybyciu do Mosznej uczniowie rozpoczęli zwiedzanie zamku . Przewodnik przybliżył im historię tego pięknego obiektu. Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty czarodziejstwa – dzieci uczyły się podstawowych „zaklęć” i przygotowywały „eliksiry” z dostępnych składników, co wywołało wiele śmiechu i radości . Kolejnym punktem wycieczki był Jurapark w Krasiejowie, tam uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wykopaliskowych, gdzie dowiedzieli się, jak paleontolodzy prowadzą badania i odkrywają szczątki prehistorycznych zwierząt . Niezwykłą atrakcją było nocne zwiedzanie parku – z pomocą latarek odkrywali różne zakątki parku i rozwiązywali zagadki. Na terenie parku dzieci korzystały z różnych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, plac zabaw i symulatory, co dostarczyło wiele radości. Wszyscy wrócili ze wspaniałymi wspomnieniami.