Nagroda „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

W dniu dzisiejszym w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczono statuetki i certyfikaty laureatom XVI edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagroda wręczana jest każdorazowo przez obecnie urzędującego prezydenta i organizowana przez NSZZ „Solidarność”. Patronat Honorowy objął zatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
„Ta nagroda jest tak ważna, gdyż to sami pracownicy wskazują swoich pracodawców, jako tych, którzy zasługują na nagrodę za stworzenie takich warunków zatrudnienia i takich warunków pracy, które predestynują ich do tego, by mogli zostać nazwani pracodawcami przyjaznymi pracownikom” – podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda.
Wśród laureatów znalazła się NASZA SZKOŁA, którą reprezentowała Dyrektor Szkoły Pani Anna Kubica. W gali uczestniczyli także Pani Wicedyrektor Sylwia Kubica oraz Przewodniczący MOŻ NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Pan Mariusz Gąsiorczyk. Uzasadnienie wręczenia tej prestiżowej nagrody brzmiało następująco: „Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie to placówka oświatowa dynamicznie i nowocześnie zarządzana przez dyrektor Annę Kubicę. Znakomita współpraca oparta na szacunku, życzliwości i wzajemnym zaufaniu to klucz do zdobycia zaszczytnego tytułu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Troska o pracowników, dbałość o nieustanny rozwój kompetencji kadry, a także o stabilność zatrudnienia idą w parze z wrażliwością na dobro ucznia. Pani Anna Kubica jest w opinii nauczycieli doskonałym menagerem i zarządcą szkoły oraz rzetelnym i cenionym w środowisku dyrektorem. Chętnie podejmuje inicjatywę oraz nowe zadania, które wykonuje z dużym zaangażowaniem.” Ogromne gratulacje!