Podczas wycieczki nasi najmłodsi poznawali historię i zwyczaje mieszkańców średniowiecznego grodu. Mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku, wziąć udział w emocjonującym turnieju na zabawkowe miecze oraz uczestniczyć w warsztatach tkackich. Każdy miał również okazję wybić własną pamiątkową monetę.
Na zakończenie czekało na wszystkich wspólne pieczenie kiełbasek 
